Lista consilierilor judeţeni si comisiile de specialitate

Nr. Crt.

Nume şi prenume

 
  1.  

Mustăţea Vasile

PNL

  1.  

Gavrilă Dumitru

PNL

  1.  

Marciu Ovidiu Cristian Dan

PSD

  1.  

Andrei Ovidiu Aurelian

PLR (PNM)

  1.  

Dobre Aurelia

PSD

  1.  

Ioniţă Lucian

PSD

  1.  

Basangiac Constantin

PC

  1.  

Ştenghel Cristian

PSD

  1.  

Matei Ionuţ Dumitru

INDEPENDENT

  1.  

 

 

  1.  

Ciobanu Constantin

INDEPENDENT

  1.  

Păun Dumitru

PNL

  1.  

Bardan Daniela

PSD

  1.  

Matei Cătălin

PLR (PNM)

  1.  

Udroiu Victor

PSD

  1.  

Ţuţurescu Marin

PNL

  1.  

Chiran Nicuşor Alin

PSD

  1.  

Panait Gherghina

PNL

  1.  

Grigore Dumitru

PSD

  1.  

Micu Ioan

PNL

  1.  

Chiran Adrian

PLR (PNM)

  1.  

Boerescu Mihnea Mihai

PNL

  1.  

Cuc Alexandru Răzvan

PSD

  1.  

Dobrotă Ilie Viorel

PNL

  1.  

Mardare Stelian

PSD

  1.  

Pălălău Alexandru Stelian

PSD

  1.  

Buga Adriana Iulia

PP-DD

  1.  

Micica Mitica Viorel

PDL

  1.  

Petre Tudorache

PDL

  1.  

Bold Cristian

PDL

  1.  

Buduru Constantin

PLR (PNM)

 

COMISIA ECONOMICĂ, DEZVOLTARE REGIONALĂ ŞI INTEGRARE EUROPEANĂ

          Matei Cătălin                                - preşedinte

Marciu Ovidiu Cristian Dan        - secretar

Gavrilă Dumitru

Ioniţă Lucian

Micu Ioan

Dobre Aurelia

Ştenghel Cristian

Micica Mitica-Viorel

Pălălău Alexandru Stelian

 

COMISIA PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNT, SĂNĂTATE, CULTURĂ, PROTECŢIE SOCIALĂ

                                                                  - preşedinte

Mardale Stelian                           - secretar

Panait Gherghina
Chiran Nicusor Alin

Grigore Dumitru

Petre Tudorache
Buga Adriana Iulia

 

COMISIA PENTRU AMENAJAREA TERITORIULUI, URBANISM, INVESTIŢII

Boerescu Mihnea-Mihai                 - preşedinte

Dobrotă Ilie Viorel                        - secretar

                        Andrei Aurelian Ovidiu              

                        Udroiu Victor

                        Matei Ionuţ Dumitru

                        Bold Cristian

 

COMISIA JURIDICĂ, APĂRAREA ORDINEI PUBLICE ŞI EGALITĂŢII DE ŞANSE

              Basangiac Constantin                 - preşedinte

                        Cuc Alexandru Răzvan                - secretar

                        Păun Dumitru

                        Ţuţurescu Marin

                        Ciobanu Constantin

                        Bardan Daniela

                        Buduru Constantin